TOPlist
SlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFotoSlideshowFoto

Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách se nachází v kotlině pod nejvyšší horou Orlických hor – Velkou Deštnou. Deštné nabízí v letních měsících možnosti turistiky, cykloturistiky i moderní aktivní dovolené. V Deštném naleznete: Lanový park, Terénní čtyřkolky, Terénní horské koloběžky, Kolečkové terénní brusle Nordic, Terénní horské tříkolky, Lezení na umělé stěně, Jízdu na koních.

Pro zájemce o turistické výlety je zde možnost využití lanové dráhy, která Vás vyveze na Studený vrch. V okolí apartmánu v Orlických horách je řada naučných stezek a turistických cílů jako Masarykova chata, Kostel sv. Matouše, pohraniční opevnění, Skanzen Villa Nova nebo Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově s prosklenou střechou.

Příroda pro rodinné výlety nabízí Národní přírodní rezervaci Bukačka, Přírodní památku Kačenčina zahrahrádka, Antoniio údolí, Zemskou bránu nebo Přírodní rezervaci Jelení lázeň. Zážitek je i pohled na Východní Čechy z nejvyšší hory Orlických hor – Velké Deštné.

Deštné a okolí je ideální místo pro cykloturisty všech výkonnostních a věkových kategorií. Jako cíle pro cyklovýlety můžou Orlické hory nabídnout Velkou Deštnou, Pevnost Hanička, Kostel Neratov a další

V Deštném je možno nakupovat od pondělí do soboty. V sobotu odpoledne a v neděli měly dosud všechny čtyři zdejší potravinářské obchody zavřeno. Něco málo proti hladu a žízni se dá o víkendu nakoupit v místní benzínce, která má otevřeno denně od 6 do 18 hod nebo v některé z místních restaurací. Během zimní sezóny zůstává po oba víkendové dny otevřen obchod se sportovními potřebami poblíž centra obce.

© 2012 DutrisHorský apartmán v Orlických horách - Fotoinfo@apartman-destne-oh.cz
Používáme a doporučujeme 100% spolehlivý web hosting www.c4.cz